Stockholm

Sälj- och ledningskontor
Dalvägen 8
169 56 Solna

Tel. +46 736 174 667
E-mail: info@wec360.se

Örebro

Projektkontor
Klostergatan 5
703 61 Örebro

Tel. +46 736 174 667
E-mail: info@wec360.se

Kontakta oss!

Vill du veta mer om våra 3D-tjänster? Tveka inte att ringa eller maila oss, så berättar vi mer.

 

  • VD / grundare

    Gotlänning med bakgrund som fotograf. Grundade wec360° AB tillsammans med Per Hjaldahl 2008.

    Mattias von Corswant

    VD +46 736 174 667 mattias@wec360.se
  • Bild saknas

    Anne Nyström

    Verksamhetsansvarig +46 (0)703 888 363 anne@wec360.se
  • Utvecklingschef / grundare

    Smålandsson med bakgrund i reklambranschen. Grundade wec360 AB tillsammans med Mattias von Corswant 2008.

    Per Hjaldahl

    Utvecklingschef +46 705 846 347 per@wec360.se
  • Fredrik Linderoth

    Affärsområdeschef Bostad +46 703 380 893 fredrik@wec360.se
  • Johannes Back

    Affärsområdeschef Lokaler & Anläggning +46 707 711 132 johannes@wec360.se
  • Anna-Lena Rydelius

    Projektchef +46 766 369 360 anna-lena@wec360.se
  • Bild saknas

    Leon Radley

    Systemarkitekt +46 705 707 567 leon@wec360.se
  • Säljare

    Stockholmare med smålandsrötter och ett av bolagets nytillskott sedan hösten 2012.

    Camilla Holmgren (fd Roth)

    Storkundsansvarig +46 732 361 360 camilla@wec360.se
  • Anders Magnusson

    Storkundsansvarig +46 707 770 735 anders@wec360.se
  • Säljare

    New York-född örebroare med stor säljerfarenhet, som varit med i bolaget sedan 2009.

    Petter Grundel

    Säljare +46 707 706 093 petter@wec360.se
  • Bjarne Olofsson

    Säljare Stockholm +46 732 362 360 bjarne@wec360.se
  • Bild saknas

    Fredrik Jönsson

    Säljare Malmö +46 733 369 360 fredrik.j@wec360.se
  • Christoffer Larsson

    Säljare Göteborg +46 709 557 426 christoffer@wec360.se
  • Maarit Hansson

    Säljare Lokaler & Anläggning +46 721 601 844 maarit@wec360.se
  • Produktionsledare

    Örebroare och en del av bolaget sedan 2010.

    Petter Hellgren

    Projektledare och teknisk koordinator +46 735 536 108 petter.h@wec360.se
  • Bild saknas

    Peter Yxner

    Säljare Lokaler & Anläggning +46 706 41 23 85 peter.yxner@wec360.se
  • Projektledare

    Född i Murmansk, uppvuxen i Luleå och en del av bolaget sedan våren 2013. Tidigare Manager Panter inom reklambranschen.

    Jegor Svensson

    Projektledare +46 730 554 051 jegor@wec360.se
  • Emilia Eriksson

    Projektledare +46 702 626 292 emilia@wec360.se
  • Elin Nilsson

    Projektledare +46 73-098 74 85 elin@wec360.se
  • Mats Jernberg

    Projektledare +46 736 770 090 mats@wec360.se
  • Bild saknas

    Emma Björndotter

    Projektledare +46 730 443 684 emma@wec360.se
  • Bild saknas

    Felicia Gyllander

    Projektledare 070 - 3871929 felicia@wec360.se
  • Bild saknas

    Josefine Dahlström

    Projektledare josefine.dahlstrom@wec360.se
  • Bild saknas

    Sarah Wirsén

    Projektledare +46 709 55 86 61 sarah.wirsen@wec360.se
  • Ida Elfvén

    Projektassistent ida@wec360.se
  • Pontus är från glanshammar, har studerat i Örebro, spelar fotboll i IFK Örebro i div 4 och är extremt sportintresserad. Han är också företagets gladaste person 24/7.

    Pontus Karlström

    Projektassistent +46 70 787 21 85 pontus@wec360.se
  • Jonatan Rask

    Projektassistent +46 704 563 693 jonatan@wec360.se
  • Ekonomiassistent

    Sara Tahir

    Ekonomi- och VD-assistent +46 70 774 03 60 sara@wec360.se
  • Maja Norström

    Inredare +46 723 179 262 maja@wec360.se
  • Bild saknas

    Pernilla Eriksson

    Inredare +46 (0)705 -159 159 pernilla@wec360.se
  • Maria Axelqvist

    Inredningsansvarig +46 703 33 36 19 maria@wec360.se
  • Sara Graff

    Inredare sara@graffdesign.se